ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
30. říjen 2001 - Aktuality

IBM Informační bulletin

Tisková zpráva

NOVÉ POČÍTAČE NETVISTA A THINKPAD

Společnost IBM oznámila novou produktovou řadu počítačů NetVista, které se vyznačují přítomností procesoru Pentium 4. Jedná se o novou řadu stolních počítačů IBM NetVista MAX. Kromě toho IBM oznámila řadu notebooků IBM ThinkPad XTRA. Zařízení obou řad jsou uzpůsobena pro použití v e-business.

Nejedná se však o jedinou změnu, která dobře známé produktové řady NetVista a ThinkPad potkala. Nové počítače jsou nyní mnohem lépe připraveny na bezdrátová zařízení, navíc IBM ThinkPad pomocí bezdrátových služeb umožňuje komunikovat ať jste kdekoliv. Nedílnou součástí atraktivního notebooku je i podpora standardu Bluetooth pro komfortnější komunikaci. Pro uživatele, kteří se bojí o svá data, obsahují nové notebooky bezpečnostní čip, jenž se postará o bezpečí informací na počítači uložených.

Počítače NetVista si již od počátku své existence kladou za cíl jiná měřítka. Těmi jsou malé rozměry, jednoduché ovládání i propojení s periferiemi výhradně prostřednictvím USB portu, nekompromisní výkon či připravenost k používání Internetu, který je hybnou silou elektronického obchodování.

Názvy MAX a XTRA nejsou náhodné. Jedná se o zkratky jednotlivých modelových řad daných produktů. V případě počítačů IBM NetVista se jedná o modely Marlin, A série a X série. Notebook IBM ThinkPad je možné získat v jednom ze čtyř provedení - X série, T série, R série a A série. Jednotlivé varianty budou volně k dostání v průběhu podzimu 2001.

Procesor Intel Pentium 4, jimiž jsou nové modely produktových řad NetVista osazeny, představuje velký krok v historii výpočetní techniky. Zatímco přechod na 1 GHz trval déle než 30 let, posun z 1 GHz na 2 GHz trval pouhých osmnáct měsíců. Tento procesor byl poprvé představen 27. srpna 2001 v San Jose, od té doby se již stal součástí těch nejkvalitnějších počítačů. Současná verze Pentia 4 je vyráběna 0,18 mikronovou technologií a je určena pro čipovou sadu i845. Notebooky ThinkPad jsou osazovány mobilním procesorem Pentium III.

Více informací o nových produktech naleznete na stránkách IBM o noteboocích a stolních počítačích.

IBM NABÍZÍ NOVÉ ŘEŠENÍ PRO MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKÁNÍ

Společnost IBM oznámila nové řešení, které umožní menším a středně velkým firmám jednoduše vybudovat vlastní systém pro e-business. Řešení spočívá v integraci programového vybavení WebSphere na IBM eServer iSeries.

WebSphere dodávaný s IBM eServer iSeries nabízí výhody jako jsou snadná instalace, ovladatelnost, rozšiřitelnost (více než 250 000 uživatelů po celém světě), rozsáhlá ISV podpora, a také nízká koncová cena.

Díky WebSphere nyní mohou uživatelé serverů iSeries rozšířit své dosavadní aplikace o možnosti tvorby webů a využívat výhod otevřených mezinárodních standardů jako jsou Java 2 Enterprise Edition (J2EE), XML apod.

Více informací najdete na: ibm.com/websphere a také na ibm.com/eserver. Celou zprávu v původním znění najdete zde.

JEŠTĚ JEDNOU INVEX...

I když se celý letošní Invex opět nesl většinou v pracovním duchu, našel se čas i na trochu zábavy a popovídání si s přáteli. Třetí invexovský podvečer pozvala společnost IBM své obchodní partnery a novináře na neformální setkání - koktejl, který se uskutečnil v prostorách její pobočky v pavilonu E.

OHLÁŠENÍ NOVÉ VERZE DATABÁZOVÉHO SYSTÉMU IDS

Dne 31. října se uskuteční slavnostní ohlášení nové verze databázového systému IDS (Informix Dynamic Server). U této příležitosti proběhne tisková konference v hotelu Don Giovanni v Praze. Začátek tiskové konference je stanoven na 10 hodin.

Potvrzení účasti nejpozději do 29. října nutné.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama