ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
16. červenec 2001 - Aktuality

Několik novinek od McAfee

Tisková zpráva

Co se v poslední době stalo u jednoho z největších světových výrobců antivirového software?

První důležitou zprávou ze společnosti McAfee je uvolnění nové verze ePolicy Orchestratoru. Nová verze má označení 2.0.0 a obsahuje mnoho zajímavých funkcí a novinek. Jednou z nejvýraznějších je možnost centrální správy napříč antivirovými platformami vícero výrobců a možnost administrace až 250 000 uživatelů z jednoho serveru (ePO 1.1 uměl "jen" 100.000 klientských stanic).

ePo 2.0.0 dále nabízí například dokonalejší definování politiky jednotlivým klientům, nové grafické rozhraní, on-line reportování událostí atd. Zajímavé je například i to, že vývojářům od McAfeeho se podařilo zmenšit instalační balík z dřívějších 250 MB na stávajících 150 MB a podstatně zkrátit čas instalace z původních asi 90 minut na asi 30 minut. Více informací o této novince naleznete na webu Network Associates.

Další zprávou, která stojí za povšimnutí, je informace, že McAfee VirusScan opět potvrdil své vedoucí postavení a nejlepší skenovací schopnosti v testech antivirových programů prováděných ve Virus Test Centrum (VTC) při Hamburské univerzitě. Toto centrum zveřejnilo výsledky dubnového testování antivirových produktů. Kompletní výsledky najdete zde.

VTC pravidelně provádí velmi rozsáhlé nezávislé testy antivirů a zveřejňuje z nich velmi obsáhlé a detailní zprávy. Již po několikáté za sebou obsadil McAfee VirusScan první příčku. Navíc také zvítězil v testu skenovacích schopností ve všech kategoriích dle operačních systémů. VirusScan byl většinou stoprocentně úspěšný nebo se pohyboval těsně pod touto hranicí.

McAfee také v nejbližší době začne dodávat nové antivirové řešení (appliance) WebShield e500 AsaP, které představuje komplexní zajištění e-mailové komunikace ve firmě. Více informací najdete zde.

Jako "perličku" na závěr tohoto článku přinášíme informaci o tom, že McAfee ohlásil jako první výrobce antivirových řešení podporu architektury nového procesoru Intel Itanium, která by měla v budoucnu zvýšit zejména výkon skenovacích operací. Více informací naleznete zde.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama