ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
16. červenec 2001 - Aktuality

Jste připojeni bezdrátem? Nemusí to být bezpečné!

Bezdrátové připojení k Internetu může být podle odborníků nebezpečné, neboť některé sítě nejsou dostatečně zabezpečené. Do počítače připojeného k síti nebo Internetu bezdrátovým připojením lze za určitých okolností proniknout za méně než třicet vteřin.

Na konferenci Black Hat zaznělo tvrzení, že nový způsob napadení bezdrátových sítí poukazuje na nedostatek bezpečnosti. Tim Newsham, expert společnosti @Stake zabývající se bezpečností, prezentoval ve čtvrtek nedostatky v heslovém systému bezdrátové sítě, jež mohou vést k narušení bezpečnosti. Problém se týká sítí používajících k zabezpečení protokol WEP (Wired Equivalent Privacy).

Zejména do bezdrátových sítí používajících 64bitový klíč (v zahraničí jsou k nalezení v mnoha domácnostech) lze proniknout v čase pod jednu minutu a útočník může sledovat veškerá přenášená data. Novější karty pro bezdrátové připojení sítě používající 128bitový klíč jsou výrazně bezpečnější, nicméně i zde jsou jisté slabiny zapříčiněné zejména špatnou volbou hesel (tedy lidským faktorem). Do těchto sítí se lze například dostat metodou zvanou "dictionary attack", kdy útočník použije program využívající seznam často používaných hesel a slov a systémem "pokus-omyl" se pokouší přihlásit do sítě. Pokud tato technika selže, existují ještě další metody prolomení hesla.

Na stejné konferenci představil Ian Goldberg, odborník společnosti Zero Knowledge Systems, odlišné techniky pro prolomení šifrování bezdrátových sítí. Při použití techniky, kterou Goldberg vyvinul během přípravy na získání doktorátu na univerzitě v Berkeley, je možné upravovat, přidávat a v některých případech i dešifrovat data posílaná v bezdrátové síti. Bezpečnostní požadavky podle Goldberga splňují bezdrátové sítě založené na technologii SSH nebo další šifrovací techniky.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama