ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
30. květen 2001 - Aktuality

Společnost KPNQwest zprovoznila skandinávskou větev sítě EuroRingů o měsíc dříve

Tisková zpráva

KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, oznámila dokončení skandinávské větve panevropské sítě EuroRingů, a to měsíc před stanoveným termínem. Skandinávský EuroRing je v pořadí pátým a zároveň nejdelším segmentem ze sedmi samoopravných okruhů postavených na technologii 0C-192, které tvoří panevropskou síť společnosti KPNQwest. Kabelové těleso se skládá z 96 optických vláken schopných přenášet až 80 vlnových délek (barev) na vlákno, a to rychlostí až 10 Gb/s. Nový EuroRing spojuje 6 měst, měří 4 500 km a poskytuje vysokorychlostní konektivitu mezi Stockholmem, Kodaní, Gothenburgem, Helsinkami, Malmö a Oslem.

Po plném uvedení do provozu (nasvícení) bude okruh schopen poskytnout kapacitu více než 100 terabitů za sekundu, a uspokojit tak stále rostoucí nároky na vysokorychlostní komunikaci. Pro ilustraci - s využitím této kapacity je možné přenést obsah přibližně jedné miliardy stránek formátu A4 za pouhou jednu sekundu.

Společnost KPNQwest nabídne prostřednictvím skandinávského EuroRingu řadu možností připojení pro koncové zákazníky i poskytovatele služeb či operátory, stejně jako široké portfolio síťových a hostovacích služeb, včetně špičkového řešení IP VPN a IP Voice určeného především pro obchodní sféru.

"Zprovoznění skandinávského okruhu, největšího z naší sítě EuroRingů, je klíčovým krokem při dokončování 20 tisíc kilometrů dlouhé sítě spojující 50 měst a znamená zásadní milník z hlediska připojení skandinávských zemí ke zbytku světa," řekl Jack McMaster, prezident a výkonný ředitel společnosti KPNQwest. "Investice společnosti KPNQwest do sítě nové generace spojující obchodní centra Skandinávie se světem umožní rozvoj budoucích služeb vyžadujících značnou šířku pásma, které přispějí k dalšímu ekonomickému růstu této oblasti."

O skandinávském EuroRingu

Nový segment zahrnuje 38 zesilovačů, záložní zdroje a potřebné zálohovací kapacity pro zajištění plného zálohování sítě a spolehlivé konektivity prostřednictvím vysokokapacitního podmořského kabelu, který je připojen na uzel německého EuroRingu v Hamburku. Podél stávajícího okruhu navíc vede záložní těleso určené pro instalaci dalších linek a podporu služeb v budoucnosti.

Síť společnosti KPNQwest využívá rovněž severoamerickou infrastrukturu mateřské firmy Qwest a poskytuje tak bezproblémovou konektivitu a maximální využití sítě v rámci více než 50 měst Spojených států. Tuto pozici nadále posiluje přes 240 peeringových dohod, které zajišťují bezkonkurenční šířku pásma a vysokokapacitní konektivitu pro evropské, severoamerické i globální zákazníky.

Po dokončení všech sedmi okruhů, které tvoří kompletní síť EuroRingů, bude infrastruktura společnosti KPNQwest největší a nejmodernější páteřní optickou sítí spojující 50 evropských měst. Celá síť EuroRingů bude v plném provozu do konce roku 2001.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama