ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
29. květen 2001 - Aktuality

Globe Internet: Domény .BIZ a .INFO na spadnutí

Tisková zpráva

Společnost Globe Internet oznámila podmínky registrace domén '.INFO' a '.BIZ'. Období vyhrazené pouze k registraci doménových jmen držitelů ochranných známek v doméně '.INFO' započne 25. června 2001. Organizace a jednotlivci mimo tuto skupinu dostanou možnost registrace během III. čtvrtletí letošního roku. Pro doménu '.BIZ' je možné vznést od 21.5.2001 tzv. "Intellectual Property claim". Vlastní registrace takto nárokovaných domén začne 10. června 2001. Ostatním nezbývá než čekat do 1.října 2001.

Doména '.INFO'

Registrace domén '.INFO', kterou spravuje sdružení Afilias, odstartuje 25. června 2001 obdobím zvaným "Sunrise Period", během něhož bude šance získat doménu vyhrazena pouze držitelům ochranných známek, které se budou zcela shodovat se zněním domény '.INFO'. Případné spory mezi držiteli OZ bude rozhodovat WIPO a to do 120 dnů od podání registrace. Organizacím a jednotlivcům nevlastnícím ochrannou známku budou registrace '.INFO' domén umožněny někdy ve III. čtvrtletí tohoto roku.

Registraci v rámci "Sunrise Period" lze poptat na dobu minimálně 5-ti let. Předběžná cena registrace 7.500,- Kč (1.500,- Kč / rok). Poplatek je splatný před zasláním registrační žádosti, v případě neúspěšné registrace bude navrácen žadateli (pravděpodobně bez zaúčtovaného správního poplatku ve výši 500,- Kč). Klienti Globe Internet, kteří si předregistrovali nebo předregistrují doménu .INFO na stránkách služby DOMENY.CZ - http://info.domeny.cz, budou v průběhu června 2001 požádáni o doložení vlastnictví OZ. Na základě těchto dokladů a uhrazeného registračního poplatku pak budou domény odesílány k registraci.

Doména '.BIZ'

První fáze prací již započala 21.května a správce domény, společnost NeuLevel, Inc., ji nazval "Intellectual Property claim". V tomto období, trvajícím do 9.července 2001, se ještě NEJEDNÁ o registraci domény, ale o zanesení názvu - registrované obchodní známky - do databáze registrátora, což má zamezit tzv. cybersquattingu, tedy obsazování cizích ochranných známek, tak jak se dělo u domény '.COM' a dalších. Na základě uvedeného záznamu bude žadateli následně provedena registrace, kterou podá u některého doménového registrátora, např. DOMENY.CZ. Podání žádosti o IP Claim je možno uskutečnit na adrese http://ipclaims.neulevel.com. V anglicky vypracované žádosti je třeba uvést datum registrace a teritorium chráněné ochrannou známkou žadatele. Podání žádosti stojí 90 USD a je možno platit prostřednictvím VISA, nebo MasterCard on-line.

Vlastní proces registrací domén '.BIZ' pro vlastníky ticketů z IP Claimu začíná dnem 10. července a potrvá do 25. září 2001. V případě, že bude na jednu doménu vzneseno více požadavků, bude vlastník losován, časové hledisko podání žádosti nebude hrát žádnou roli. Domény '.BIZ' pro ostatní zájemce ze strany firem, kteří nevyužijí IP Claim, bude možné registrovat od 1.října 2001 a to výlučně na bázi "první vyhrává". Těm z žadatelů, kteří v rámci služby DOMENY.CZ - http://biz.domeny.cz využili předregistrace, budou domény registrovány okamžitě, jakmile dojde k otevření registru. Cena za samotnou registraci dosud nebyla stanovena.

Více informací:

Globe Internet, s.r.o.
Jakub Ditrich
Tel.: 02/ 3535 5000
Fax: 02/ 3536 5009
jakub.ditrich@globe.cz

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama