ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
19. březen 2001 - Aktuality

Nové mega-CyberCentrum v Paříži v provozu

Tisková zpráva

KPNQwest, přední panevropská společnost v oblasti datových komunikací a Internetu, oficiálně zahájila provoz nového mega-CyberCentra v Paříži. Otevření pařížského centra zákazníkům je významným mezníkem ve snaze společnosti KPNQwest nabídnout evropskému obchodnímu sektoru do konce roku 2001 hostovací kapacity na ploše 40 000 m2 se zázemím virtuálně neomezené kapacity panevropské optické sítě EuroRingů. Byly zahájeny první instalace zákaznických řešení a systémů.

Francouzské mega-CyberCentrum, které je umístěno ve významném uzlu 20 tisíc kilometrů dlouhé panevropské optické sítě EuroRingů, je v pořadí druhým mega-CyberCentrem a celkově čtrnáctým ze všech Data- a CyberCenter společnosti KPNQwest, která jsou na evropském kontinentu v provozu. Data- a CyberCentra nyní nabízejí svoje služby v Bukurešti, Curychu, Helsinkách, Karlsruhe, Lisabonu, Londýně, Madridu, Oslu, Paříži, Praze, Tallinu a Vídni. V červenci minulého roku otevřela společnost KPNQwest první velké mega-CyberCentrum v Mnichově. V současné době se dokončuje další mega-CyberCentrum v Londýně, s jehož zprovozněním se počítá v polovině května.

Pařížské mega-CyberCentrum definuje nové průmyslové standardy v zajištění bezpečného prostředí pro hostování stěžejních podnikových aplikací a důležitých dat. Společnost KPNQwest chce umožnit zákazníkům podnikání prostřednictvím Internetu s dosud nevídanou úrovní spolehlivosti a bezpečnosti, a proto je CyberCentrum vybaveno řadou bezpečnostních prvků. Nepřetržitou službu a dokonalý monitoring prostřednictvím průmyslové televize doplňují identifikační osobní karty a biometrická skenovací technologie Palm Print. Prostředí uvnitř CyberCentra je řízeno špičkovým systémem HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning) a detekčními systémy monitorujícími přítomnost vlhkosti a kouře. Nebezpečí požáru nebo zkratu je eliminováno argonovým hasicím zařízením, pro zvládnutí případného výpadku energie je připraven plně redundantní systém UPS a výkonný dieselový generátor. Datový tok v CyberCentru i na páteřní síti je nepřetržitě monitorován hostovacím a síťovým operačním centrem, které využívá celou řadu špičkových softwarových produktů pro řízení služeb, přepínání a sledování problémů, stejně jako pro integritu dat a šifrovací procesy.

Plně zálohovaná konektivita je poskytována prostřednictvím dedikovaných přípojek k virtuálně nelimitované kapacitě sítě EuroRingů společnosti KPNQwest, která má více než 500 uzlů ve 13 zemích Evropy. Páteřní síť o délce 20 tisíc km spojuje 50 měst a má peeringové dohody (na první síťové vrstvě) s 243 sítěmi v Evropě a Severní Americe. Síť společnosti KPNQwest je navíc bezproblémově propojena s více než 40 tisíc km dlouhou IP-sítí a CyberCentry firmy Qwest ve Spojených státech. To vše umožňuje zákazníkům plně se věnovat elektronickým formám podnikání a poskytovat data i aplikace mnohem vyšší rychlostí, a to jak v rámci vlastní sítě, tak mimo ni.

Otevření pařížského mega-CyberCentra dovolí společnosti KPNQwest rozšířit pokrytí evropské obchodní sféry nabídkou hostovacích služeb a dalších produktů. Vedle špičkových služeb a hostování webových řešení zákazníků umožní společnost KPNQwest přechod k plnému využití možností poskytování aplikační infrastruktury, přesně tak, jak to bude v procesu rozvoje podnikání nezbytné. Kombinace těchto možností s dalšími síťovými službami, jako jsou například virtuální privátní sítě (IP VPN), dává společnosti KPNQwest možnost nabídnout unikátní řešení s mimořádnou hodnotou, a to jak výrobním a obchodním podnikům, tak poskytovatelům služeb.

"Naše mega-CyberCentrum je důraznou odpovědí na požadavky zákazníků týkající se bezpečnosti, škálovatelnosti a konektivity," prohlásil Eric Joulie, výkonný ředitel společnosti KPNQwest France. "Otevření pařížského CyberCentra usnadní našim klientům přístup k nejnovějším službám a technologiím v oblasti hostování či aplikační infrastruktury."

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama