ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
19. březen 2001 - Aktuality

Další Internet zadarmo! Tentokrát od Centrum.cz

Trh "zadarmových" providerů

Poskytování Internetu zdarma se stalo v našich končinách takřka tradicí. Shrňme si nejprve mezi kterými poskytovateli jsme si mohli vybírat donedávna:

Centrum se přidává

K této početné sestavě přibyl další poskytovatel a není jím nikdo jiný, než provozovatel třetího největšího portálu na českém Internetu, tedy společnost NetCentrum. Používat bezplatný přístup k Internetu mohou všichni zaregistrovaní uživatelé Centrum.cz. Ti, kdož jsou již na Centru registrováni (tj. mají například e-mailovou schránku), si musí přístup k Internetu aktivovat na http://internet.centrum.cz, kde si také zvolí přístupové heslo (je doporučeno použití jiného hesla, než které uživatel má pro přístup k portálovým službám).

Zatím jen z Prahy

Přístup je zatím možný pouze v Praze přes číslo 0971/215611 (je tarifikováno podle tarifu Internet 2001), nicméně dá se předpokládat, že v brzké době bude možnost připojení rozšířena na území celé republiky.

Proč zkusit připojení přes Centrum?

Stávající poskytovatelé jsou v poslední době poměrně značně vytíženi, protože zájem o Internet soustavně stoupá. Nevím, jak je tomu v ostatních městech, ale v Praze je připojení v nejslabším tarifním pásmu k některým providerům (VOLny, Quick) takřka nemožné, u jiných zase není příliš dobrá konektivita (Kiwwi, RedBox). Centrum začíná od nuly a se včerejším připojením jsem byl osobně velice spokojen, ale i zde se dá předpokládat, že po dosažení určitého počtu zákazníků mohou nastat potíže, s nimiž se potýkají ostatní poskytovatelé. V tuto chvíli je ale pro mne Centrum jednoznačným leaderem.

Pro někoho může být důvodem e-mailová schránka s kapacitou až 50 MB (lze ale získat za kredity za používání služeb Centra.cz) a 20 MB prostor pro webové stránky - ani to není špatná nabídka.

Rychleji ke službám Centrum.cz?

Centrum ve své nabídce jako jeden z důvodů, proč se rozhodnout pro připojení přes tohoto providera uvádí: "dostanete se nejrychleji k oblíbeným službám centrum.cz". Toto tvrzení je poněkud zavádějící, neboť konektivita je vedena přes Aliatel, zatímco servery Centrum.cz jsou umístěny v síti Nextry (vyzkoušeno programem VisaulRoute, o kterém jsme psali zde), takže pokud navštívíte portál Centrum.cz, jdou veškerá data přes NIX.cz stejně jako v případě jiných poskytovatelů a nevidím tedy mnoho důvodů, proč by měla jít rychleji. Jedinou možností, kterak klientům bezplatného připojení poskytnout rychlejší přístup k portálovým službám, je umístění serverů do stejné sítě, aby se co možná nejvíce snížil počet serverů, přes něž musí data přejít.

Jak na připojení přes Centrum.cz?

Velice jednoduše - stačí navštívit stránky http://internet.centrum.cz kde se dozvíte všechny potřebné informace včetně podrobného návodu na vytvoření nového připojení.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama