ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
7. březen 2001 - Aktuality

Z internetového obchodu unikly záznamy o zákaznících

Internetový obchod Bibliofind.com, který se zabývá prodejem těžko dostupných knih a titulů, jež jsou na pultech knihkupectví beznadějně vyprodané, minulý týden oznámil že již někdy od října loňského roku pronikali do jeho systému hackeři. Hackerům se podle dostupných informací podařilo získat přístup k 98 tisícům záznamů o zákaznících, které obsahovaly jména, adresy a čísla kreditních karet. Podle informací ale nebylo zatím zaznamenáno zneužití žádné z kreditních karet zákazníků Bibliofindu.

Po objevení tohoto útoku Bibliofind v pátek uzavřel svůj web a ze serveru odstranil záznamy o kreditních kartách a adresách svých zákazníků. Vzhledem k již zmíněné době, po kterou byl systém přístupný hackerům, lze ale tento krok považovat maximálně tak za symbolické gesto. Tiskový mluvčí Jim Courtovich odmítl říci, zda jsou známy nějaké informace o útočníkovi a pouze oznámil, že celou záležitost řeší federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Je bez jakékoli diskuze, že čtyři měsíce trvající možnost průniku hackerů do systému ukazuje nedůslednost Bibliofindu v ochraně dat zákazníků.

Bibliofind je majetkem legendárního Amazonu, který je považován za nejúspěšnější elektronický obchod a ukázku dobrého fungování e-komerce, takže průnik do systému tohoto internetového knihkupectví může vrhnout stín i na samotný Amazon.

Útok na Bibliofind je jen jedním z mnoha, které se odehrály v uplynulé době - například minulý měsíc hackeři získali záznamy o zhruba 3700 zákaznících komerčního webu Columbia House, v lednu unikly díky bezpečnostní díře osobní údaje 51 tisíc klientů serveru Travelocity.com a v prosinci došlo k ohrožení dat serveru Egghead.com, jehož databáze čítá 3,7 milionu osob. Jak je vidět, elektronická komerce je ještě v plenkách a bezpečnost dat na Internetu je leckdy v rukách lidí, kteří ji nejsou schopni zajistit.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama