ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
6. březen 2001 - Aktuality

Zvyšte bezpečnost svých dat na Czechii - zamkněte si FTP

Tisková zpráva

ZONER software, provozovatel nejstaršího, a co do počtu aktivních domén největšího, českého specializovaného webhostingového projektu Czechia, reaguje na potřeby vyšší úrovně zabezpečení dat klientů na webhostingových serverech a jako první v České republice přichází se službou, která umožňuje uzamknutí FTP účtu.

V současné době je stále diskutovanějším tématem bezpečnost dat na www serverech. Nejčastějším způsobem útoku na www stránky je zneužití FTP přístupu. Možnost získat data potřebná k přístupu na doménu přes FTP účet není na současném Internetu příliš složitá. Jedním z řešení tohoto problému je používání chráněných přenosů dat přes FTP. To však sebou přináší mnoho omezení a problémů. Myšlenka je zabránit získání údajů, které by mohly vést ke zneužití služby. ZONER software však přichází s řešením, které využívá zcela jiného pohledu na celý problém. Základní myšlenkou je, že nejlepším způsobem jak zabránit zneužití služby je, když je používání této služby zakázáno. Tedy i v případě, že útočník získá potřebné údaje pro přístup, není mu systémem umožněno této služby využít.

Proto ZONER software připravil pro zákazníky Czechie možnost uzamknutí FTP účtu. Princip zámku na FTP je, že klient po odeslání souborů na www server uzamkne FTP účet a tím zablokuje tuto službu. Pokud se vyskytne potřeba aktualizace dat na doméně, zákazník si FTP účet odemkne a provede nahrání dat. Poté může FTP účet opět uzamknout.

Zámek na FTP je součástí Centra administrace na www.czechia.com, které umožňuje provádět uzamknutí FTP účtu on-line dle potřeb zákazníka. Možnost uzamknout FTP účet je další ze služeb Centra administrace, které nabízí on-line automatickou administraci domény a zřizování služeb.

Cílem této nové služby je poskytnutí maximální možné úrovně zabezpečení dat na webhostingových serverech společnosti ZONER software.

Podrobnosti o Českém informačním serveru Czechia najdete na www.czechia.com.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama