ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
5. březen 2001 - Aktuality

Statistika 1. PC Revue! za měsíc únor

Uplynulý měsíc byl jednoznačně nejúspěšnějším v historii našeho serveru. Ačkoli únor měl jen 28 dní, bylo dosaženo rekordů ve všech měřených parametrech - tedy jak v absolutním počtu unikátních IP a shlédnutých stránek, tak i v rekordním počtu zaznamenaných UIP a stránek v rámci jednoho dne a v počtu nových článků za měsíc.

Souhrnná čísla

Celkem bylo zaznamenáno 80'493 shlédnutých stránek a 7'211 unikátních IP. Ve srovnání s lednem jde o nárůst v počtu stránek o 27,3%, v počtu UIP pak o 9,7%. Výrazně rychlejší vzestup počtu shlédnutých stránek při nižším nárůstu počtu zaznamenaných UIP je logickým důsledkem zvýšení denního počtu nových článků.

Rekordy

V průměru denně naše stránky shlédli návštěvníci s 423,9 unikátními IP a prohlédli si 2'874,8 stránek. Rekordní v počtu UIP byl zcela jednoznačně 27. únor, kdy bylo zaznamenáno 682 UIP a 4'619 stránek - zde si dovolím poděkovat serveru Novinky, který umístil na svou hlavní stránku odkaz na náš článek o bezpečnostní díře v MS Outlook a Outlook Express. V počtu shlédnutých stránek se ve dvou dnech podařilo překročit hranici šesti tisíc stránek za den, přičemž maxima bylo dosaženo 26. února, kdy jsme zaznamenali 6'764 shlédnutých stránek.

Články

V únoru bylo vydáno celkem 164 článků, což při dvaceti všedních dnech dává průměr 8,2 článku na jednu aktualizaci. Nejvíce nových článků přibylo shodně v rubrikách Aktuality a Hardware, žádný nový článek pak nebyl přidán do rubrik Seriály, Tipy a triky (byly v únoru v rekonstrukci) a Nefunguje...!. Počet nových článků v jednotlivých rubrikách si můžete prohlédnout v tabulce.

RubrikaNových článků
Aktuality51
Hardware51
Software32
Internet14
Viry7
Download5
Ceníky4

Nejčtenější články

V žebříčku nejčtenějších článků již tradičně kralují programy zdarma, tedy série článků Stáhněte si software za 0,00 Kč. Velký podíl na tom měla naše akce Každý den pět programů zadarmo!. Z dalších témat naše čtenáře nejvíce zajímaly informace o bezpečnostní díře v poštovních programech MS Outlook a Outlook Express a novinky o dvou očekávaných produktech Microsoftu: Windows XP alias Whistler a Internet Exploreru 6.0. Ze softwarových recenzí byla nejčtenější recenze špehovacího programu KeySpy, vypalovacího software Nero Burning Rom a Add/Remove Plus! 2000. S velkým zájmem se opět setkaly novinky týkající se šíření Internetu skrze rozvody elektrického proudu.

13. únor 2001 - Download
Stáhněte si software za 0,00 Kč 13/02/2001
Poslední z pětice článků v rámci akce Každý den pět programů zadarmo!, ve kterém najdete další pětici zajímavých aplikací. Za všechny jmenujme například program na odstranění zbytečných záznamů z registrů Windows či poslední verzi DirectX 8.0a.

9. únor 2001 - Download
Stáhněte si software za 0,00 Kč 09/02/2001
Máme pro vás dalších šest "zadarmových" programů. Tentokrát mezi nimi najdete například spořič obrazovky simulující zhroucení systému, XOSL umožňující provozování více operačních systémů na jednom PC, osobní firewall a tři další zajímavé aplikace.

8. únor 2001 - Download
Stáhněte si software za 0,00 Kč 08/02/2001
V rámci akce Každý den pět programů zadarmo! přinášíme další sérii programů, které si můžete stáhnout a zcela zdarma používat. V dnešní nabídce najdete například solitairy, utilitu pro konverzi videa z formátu AVI do MPEG a další zajímavé prográmky.

12. únor 2001 - Download
Stáhněte si software za 0,00 Kč 12/02/2001
Přinášíme vám v pořadí již čtvrtý z pěti článků ze série Stáhněte si software za 0,00 Kč. V dnešním přehledu najdete pět nových programů, které jsou úplně zadarmo. Je mezi nimi například zajímavý kalendář pro vedení poznámek a kontaktů, nebo třeba vyhledávač souborů MP3 a ještě tři další.

7. únor 2001 - Download
Stáhněte si software za 0,00 Kč 07/02/2001
Dnes na vás čeká vyhledávač souborů MP3, utilita pro testování a opravu disket, program pro vytváření instalačních balíčků a další tři zajímavé programy.

27. únor 2001 - Software
Další bezpečnostní díra v MS Outlook a Outlook Express
Do kategorie nebezpečných bezpečnostních děr patří poslední objevená chyba, která se týká uživatelů používajících MS Outlook 98, MS Outlook 2000, MS Outlook Express 5.01 a MS Outlook Express 5.5.

20. únor 2001 - Software
Chcete vidět nové utajované rozhraní Windows XP?
Pamatujete si scénku za známého českého filmu Adéla ještě nevečeřela, kde Rudolf Hrušínský prohlásil na adresu českého národa, že "tady se všechno hned rozkecá"? Jak je vidět, není to pouze vlastnost Čechů, což dokazují soustavné úniky informací kdekoli na světě.

7. únor 2001 - Aktuality
Každý den pět programů zadarmo!
Po několika měsících rozjíždíme opět rubriku Download. Abychom alespoň částečně vynahradili čtenářům tento výpadek, vyhlašujeme akci Každý den pět programů Zadarmo!, která potrvá od dnešního dne až do úterý 13. února.

15. únor 2001 - Software
"Špehovací software" KeySpy 5
Dnes vám představíme utilitku, jejíž použití je poněkud kontroverzní, nicméně pokud jí nebudete používat v rozporu se zákony, může vám být užitečným pomocníkem. KeySpy je primárně určen k zachytávání a ukládání stisknutých kláves.

23. únor 2001 - Software
Nero Burning Rom: Vypalování CD hračkou
Společně s rozšiřováním vypalovaček se objevuje velké množství nejrůznějších programů, které se snaží přinést uživateli maximální možný komfort a širokou škálu možností. Mezi nejoblíbenější patří software Nero Burning Rom.

1. únor 2001 - Software
Co bude nového v Internet Exploreru 6.0?
Internetový prohlížeč MS Internet Explorer 6.0 je zatím ve fázi betatestů, nicméně již nyní je známa celá řada jeho nových vlastností. Pokud vás zajímá, jaké novinky můžete očekávat, najdete v tomto článku odpověď.

22. únor 2001 - Internet
Kde najít na Internetu: Zpravodajství o hardware
Na českém i zahraničním Internetu existuje celá řada zpravodajských serverů zaměřujících se na hardware. Jejich kvalita je různá, proto jsme se rozhodli představit vám šest zástupců tohoto "žánru" v podrobnějším přehledu.

19. únor 2001 - Internet
Proč si myslím, že Megatext.cz je nejlepší český vyhledávač?
Na českém Internetu již nějaký ten pátek existuje vyhledávač, který sice v iAuditu nenajdete, nicméně svými vlastnostmi, dle mého mínění,velice výrazně převyšuje všechny ostatní.

7. únor 2001 - Software
Jaké novinky přinesou MS Windows XP?
Jednou z nejpodstatnějších změn by mělo být nové uživatelské rozhraní, které Microsoft velmi pečlivě utajuje. Z deklarovaných vlastností, kterými budou Windows XP disponovat, si v tomto článku představíme alespoň některé.

2. únor 2001 - Software
Microsoft "odepsal" Windows 95
Pět let po svém uvedení jsou Windows 95, ač je z mnoha důvodů stále používá významné procento uživatelů, poslány k ledu. Dá se předpokládat, že během dvou až čtyř let čeká podobný osud i všechny následující operační systémy.

28. únor 2001 - Aktuality
Internet z elektrické zásuvky funguje!
Technologie Internetu skrze elektrické rozvody již pronikla i do Evropy, v tuto chvíli je dostupná v Německu a předpokládá se brzký rozmach i do Španělska, Francie a Itálie.

1. únor 2001 - Software
Utajovaná betaverze MS Internet Exploreru 6.0 unikla na veřejnost
Mezi betatestery se vždy najde nějaký "dobrák", který dá k dispozici celý testovaný software. Nejinak tomu je i v případě MS Internet Exploreru 6.0, jehož beta s číslem 2403 se nedávno objevila na Internetu.

7. únor 2001 - Software
Nové produkty Microsoftu nepůjde nelegálně kopírovat
Nová technologie si klade za cíl především snížení množství nelegálně kopírovaného softwaru. Právě tento druh kriminality má významný podíl na vysoké hladině porušování autorských práv v naší zemi.

26. únor 2001 - Software
Add/Remove Plus! 2000: Ve znamení dokonalé odinstalace
Dnes si představíme užitečného pomocníka, který se jmenuje Add/Remove Plus! 2000 2.01 a jeho "náplní práce" je sledování instalačních procesů a dokonalá odinstalace všech nainstalovaných komponent.

2. únor 2001 - Software
Jaké novinky přinese druhá betaverze Windows Whistler?
Pravděpodobně 12. února bude vypuštěna druhá betaverze Whistleru, která by měla obsahovat pečlivě utajované nové grafické rozhraní Luna.Co přinese toto rozhraní a jaké další novinky můžeme očekávat?

Závěr

Je zcela jednoznačné, že návštěvnost 1. PC Revue! má vytrvale stoupající trend. Udržet podobné tempo nárůstu jistě nebude jednoduchý úkol, nicméně vzhledem k získaným faktům a odezvě od některých čtenářů se můžeme snažit přinášet co možná největší množství článků, které budou zaměřeny na nejsledovanější a nejžádanější témata. Hlavní myšlenkou, která nás provází již od zrodu, je cílení informací na širokou čtenářskou obec bez ohledu na to, zda se jedná o začátečníka, středně pokročilého uživatele nebo profesionála. I v následujícím období bude tedy alfou a omegou veškerého dění na 1pcrevue.cz orientace na čtenáře - redakční heslo tedy nadále zůstává "nepíšeme pro sebe, ale pro čtenáře" (samozřejmě jsme neobjevili žádnou Ameriku).

Jak byla statistika prováděna

Statistika byla provedena podrobnou analýzou LOGu, ve kterém jsou serverem ukládány záznamy o všech požadavcích na náš server, včetně podrobností o tom, odkud požadavek přišel a jakým způsobem byl odbaven. Započítávány byly pouze zobrazené HTML stránky, takže do počtu UIP nebylo počítáno například zobrazení naší ikonky na jiném serveru a požadavky na neexistující stránky. Poté, co byl LOG "očištěn" od všech ostatních informací, byl analyzován pomocí kontingenčních tabulek, které jsou velice efektivní pro zpracování podobného typu dat. Díky tomu, že byl pro účely statistiky použit LOG zaznamenaný serverem, je vyloučena nepřesnost, se kterou se můžeme setkat u jiných způsobů měření návštěvnosti a výsledky, ke kterým jsme dospěli, by měly být zcela objektivním obrazem toho, jak to na 1pcrevue.cz v průběhu února vypadalo.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama