ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
21. únor 2001 - Aktuality

V Belgii půjde po uživatelích Napsteru policie!

Belgická odnož IFPI (International Federation of the Phonographic Industry - Mezinárodní federace fonografického průmyslu) hodlá bojovat proti uživatelům Napsteru všemi dostupnými prostředky. Její aktivity došly dokonce tak daleko, že míní udávat uživatele tohoto systému policii. Policie má pak dostatečné pravomoci na to, aby uživatele zadržela, provedla u něj domovní prohlídku a v případě pozitivního výsledku jej předala soudu.

IFPI údajně chce, aby se policie zaměřila na uživatele, kteří budou alespoň dvakrát vyzváni k ukončení kopírování hudby skrze Internet, a budou přesto v této činnosti pokračovat. Federace nahrávacích společností dále tvrdí, že má dostatečné nástroje na to, aby mohla předat do ruk zákona tisíce uživatelů Napsteru. Tímto nástrojem by měl být software, který automaticky detekuje uživatele nabízející nelegální nahrávky. IFPI věří, že tento program, který je zatím ve stádiu vývoje, se stane užitečným pomocníkem v boji proti porušování copyrightu prostřednictvím Internetu.

IFPI vystupuje proti Napsteru již poměrně dlouho - například minulý týden někteří z jejich členů, mezi nimiž je i irská sourozenecká formace The Corrs, apelovali na Evropský Parlament s požadavkem na lepší zajištění autorských práv v Unii.

Dá se předpokládat, že protipirátské aktivity budou namířeny především na nejvytrvalejší uživatele, což potvrzují i slova generálního ředitele IFPI Marcela Heymanse, který prohlásil "Budeme se zaměřovat na ty uživatele, kteří byli jasně varováni ale pokračují ve své činnosti". V rozhovoru pro belgický denník Financieel Economische Tijd pak Heymans potvrdil nekompromisnost, s jakou hodlá IFPI proti pirátům bojovat, když řekl "Čas varování skončil, nyní jdeme do akce."

Nutno uznat, že postup IFPI je z logického pohledu podstatně korektnější, než žaloby podávané na Napster, jakožto provozovatele výměnné sítě. Je totiž zcela evidentní, že zákony neporušuje Napster, ale jednotliví uživatelé, kteří prostřednictvím této sítě nabízejí nahrávky, na něž se vztahuje copyright nahrávací společnosti nebo interpreta. IFPI se tedy rozhodla bojovat přímo s jednotlivými uživateli a je velice pravděpodobné, že uspěje. Bude-li mít ve svém počínání úspěch (a podporu belgické policie), bude tato akce v konečném důsledku působit i odstrašujícím způsobem a odradí tak mnohé ze stávajících i potenciálních uživatelů.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama