ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
13. únor 2001 - Aktuality

Novell vychází vstříc českému školství

Tisková zpráva

Společnost Novell-Praha, s. r. o. oznámila, že v souvislosti s reformou veřejné správy bezplatně převede licence svých produktů, které nyní spadají pod správu školských úřadů, na nově vznikající referáty školství okresních úřadů, případně na jakékoli jiné nové instituce spravující školská zařízení.

Školy všech stupňů a veškeré ostatní instituce související se vzděláním mají od roku 1996 k dispozici pro získávání licencí produktů společnosti Novell zvláštní variantu multilicenční smlouvy MLA (Master Licence Agreement) uzavřenou mezi společností Novell a Domem zahraničních služeb, střediskem multilicencí - organizací přímo řízenou MŠMT, která distribuuje produkty společnosti Novell výše zmiňovaným školám a institucím.

V rámci této smlouvy získávají školy software Novellu se slevou 85-95 procent (podle typu produktu). "V současné době používají školská zařízení všech stupňů 2 800 serverů síťového operačního systému s celkovým počtem přes 150 000 uživatelských licencí a řadu dalších produktů společnosti Novell," říká Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell-Praha, s. r. o. "Podle platné smlouvy MLA mohou libovolné subjekty používající licence našich produktů požádat o bezplatný převod těchto licencí na nově vznikající subjekty plnící stejnou funkci. Je to čistě administrativní záležitost, společnost Novell pouze ověřuje následnictví nového uživatele licence. Licenční politika společnosti Novell vychází z předpokladu, že tyto licence jsou používány ke stejnému účelu jako dříve a nevidí důvod, proč by zákazník měl platit tyto licence znovu. Novell velmi dbá o dlouhodobou výhodnost investic svých zákazníků do síťového softwaru; ač to není psaným pravidlem, podporujeme naše stěžejní produkty minimálně po dobu 10 let. Například podpora systému NetWare 3.2 byla ukončena na konci loňské roku po třinácti letech od jeho uvedení na trh. Současný bezplatný převod školských licencí chápeme i jako výraz pomoci státní správě a samosprávě." Kučera dále prohlásil, že převod licencí v rámci reforem veřejné správy nebo například při akvizicích v komerční sféře je věc naprosto běžná. "Tvrzení, že na základě právního rozboru uzavřených smluv není možno tímto způsobem zákazníkům vyjít vstříc - což jsem se dočetl o jiných výrobcích programového vybavení v minulých dnech v tisku - prostě nerozumím," uzavírá Kučera.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama