ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
9. únor 2001 - Aktuality

Chcete mít na svých stránkách vždy čerstvé informace z 1. PC Revue!?

Pokud provozujete internetové stránky, můžete na nich mít denně aktualizované odkazy na články z našeho serveru. Zajímá vás, jak na to? Přinášíme vám jednoduchý návod, který zvládnou u začínající webmasteři.

Často se setkáváme s dotazem, zda je možné vystavovat články publikované na serveru 1. PC Revue! na jiném serveru. To pochopitelně možné není, neboť ke všem článkům (s výjimkou tiskových zpráv) se vztahují autorská práva, která vlastní 1. PC Revue!, autor článku nebo případně jiný subjekt.

Druhou otázkou, která se také objevuje v naší redakční poště, je zda je možné umístit na své stránky hyperlinkové odkazy na články z našeho serveru. To pochopitelně možné je, pokud odkaz vede na náš server. Takovou aktivitu vítáme, neboť přináší našemu serveru další návštěvníky, proto jsme se rozhodli případným zájemcům, kteří chtějí na svých stránkách umístit odkazy na aktuální články našeho zpravodajství, poněkud usnadnit život. Místo ručního aktualizování odkazu je od dnešního dne možné používat odkazy, které se automaticky aktualizují.

Jak na to?

Stačí jen velmi málo - totiž vložit do svých stránek jeden řádek:

<script language="javascript" src="http://www.1pcrevue.cz/aktual.js"></script>

Pokud si pak návštěvník takovou stránku otevře, zobrazí se na místě, kam jste vložili výše uvedený kód, seznam odkazů vedoucích na aktuální články 1. PC Revue! (aktuálnost je zajištěna tím, že se soubor s odkazy stahuje z našeho serveru, kde jej updatujeme při každé aktualizaci). Po kliknutí na některý z odkazů je návštěvníkovi otevřena příslušná stránka.

Automaticky generovaný seznam odkazů může vypadat například tak, jako na následujícím obrázku:

Automaticky generované odkazy

Další využití: Pro uživatele

Zmíněnou technologii můžete použít například k automatickému zobrazení všech novinek bez toho, abyste museli otevírat úvodní stránku našeho serveru. Stačí si vytvořit jednoduchou www stránku, kterou uložíte buď na lokální disk svého počítače, nebo na internetový server. Po otevření tohoto souboru se, v případě že jste připojeni k Internetu, zobrazí seznam posledních článků přidaných na náš server.

Soubor, který musí mít příponu HTM či HTML, bude obsahovat následující kód:

<html>
<head>
<title>Novinky 1. PC Revue!</title>
</head>

<body>
<h1>Novinky 1. PC Revue! </h1>
<script language="javascript" src="http://www.1pcrevue.cz/aktual.js"></script>
</body>
</html>

Další využití: Pro webmastery

Soubor aktual.js, na který náš skript odkazuje, je jednoduchý JavaScript, který má následující strukturu:

document.write('<a href="odkaz1" class="smallodkaz">nadpis1</a><br><a href="odkaz2" class="smallodkaz">nadpis2</a><br>... ... <a href="odkazX" class="smallodkaz">nadpisX</a><br>')

Použití funkce document.write zajišťuje zobrazení nadefinovaného obsahu v místě, z něhož je příslušný skript volán (tedy v místě, kam je vložen kód <script language="javascript" src="http://www.1pcrevue.cz/aktual.js"></script>).

Vzhled písma lze změnit pomocí kaskádových stylů, neboť vygenerované odkazy mají nastavenou třídu smallodkaz. Stačí tedy v hlavičce stránky nebo v externím sešitu se styly nadefinovat vlastnosti třídy smallodkaz podle svých představ. V případě, že třída smallodkaz není definována, zobrazí se odkazy podle obecného nastavení odkazů na dané stránce.

Máte otázky?

V případě dotazů, problémů či nejasností pište na adresu redakce@1pcrevue.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama