ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
5. únor 2001 - Aktuality

Další DoS útok: obětí je tentokrát Network Associates

Internetový server americké společnosti Network Associates (NAI), zabývající se vývojem antivirových programů, byl ve středu večer napaden DoS útokem, který jej vyřadil z provozu. Server nebyl dostupný devadesát minut, což je podstatně kratší doba, než jakou na znovuobnovení provozu po podobném útoku potřeboval před dvěma týdny Microsoft.

Útoky typu DoS jsou v poslední době velice časté. Jejich schéma je prakticky vždy shodné: na cílový server je vysláno velké množství požadavků, které počítač ať hardwarově nebo softwarově nezvládne a zhroutí se. Často jsou tyto útoky vedeny z více počítačů najednou, takže je obtížné identifikovat pachatele.

Technická podpora Network Associates se pokouší identifikovat zdroj útoku; společnost se ale odmítla vyjádřit k tomu, zda požádá o pomoc FBI, jako to udělal Microsoft.

Útok byl zamířen na DNS server NAI, nikoli tedy na samotné webové servery, které i po zhroucení DNS serveru nadále bezproblémově fungovaly, nicméně nebyly přístupné z Internetu. Spekuluje se také o tom, že útok byl odvetou hackerů za zveřejnění bezpečnostních děr v softwaru Berkeley Internet Name Domain (BIND), který zdarma distribuuje Internet Software Consortium (ISC) a používá se na mnoha DNS serverech. ISC v pondělí vypustila opravné patche, po jejichž nainstalování se uzavřela některá vrátka využívaná hackery.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama