ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
12. leden 2001 - Aktuality

UPC chce na Slovensku pozastavit Internet přes kabel!

Slovenské Živě pozorně monitoruje dění kolem společnosti UPC, které Telekomunikační úřad nedovolil zvýšit ceny. Další podrobnosti najdete v původním článku UPC pozastavuje projekt "internet cez káblovku".

Situace na Slovensku se evidentně vyostřuje a protože podobný průběh lze očekávat i u nás, bude zajímavé sledovat, jak to nakonec celé dopadne. Slovenská pobočka UPC v současné době pozastavila projekt zavádění Internetu skrze rozvody kabelové televize, což je velmi radikální krok, neboť na tuto možnost alternativního připojení čekají tisíce klientů, kteří si v mnoha případech nechali zřídit zásuvku kabelové televize právě kvůli Internetu. Pozastavení projektu je údajně zdůvodněno právě zamítnutím zvýšení cen, což by se dalo označit jako jistá forma vydírání, kdy jsou rukojmími samotní zákazníci. UPC možná spoléhá na to, že internetuchtiví klienti budou vyvíjet tlak, v jehož důsledku bude muset Telekomunikační úřad ustoupit. Pokud je tato informace pravdivá, pak nelze tyto praktiky označit jinak, než jako velice nechutné počínání.

V Česku společnost UPC skoupila všechny kabelové televize a dostala se tak do role monopolního vlastníka kabelových rozvodů. Jednou ze společností, kterou UPC pohltila, je i KabelNet, jehož obchodní zástupci při získávání nových zákazníků slibovali celou řadu výhod, přičemž vždy zdůrazňovali i brzké zprovoznění Internetu přes kabel. Tři roky poté ale není k dispozici nic jiného, než televizní a rozhlasové vysílání.

Doufejme, že česká pobočka UPC zvolí jiný způsob chování a uvědomí si, že kromě kabelů získala převzetím původních kabelových televizí i jejich sliby a závazky. Za normálních okolností je základním kritériem úspěšné společnosti spokojený zákazník, ovšem v případě monopolu toto pravidlo neplatí. Otázkou samozřejmě zůstává, kde se stala chyba, když v tržním hospodářství může mít nějaká společnost monopol. Uvidíme, třeba nás UPC nakonec příjemně překvapí.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama