ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
11. leden 2001 - Aktuality

UPC musí na Slovensku obhájit zdražení. Jak to bude u nás?

Na slovenském Živě se objevil zajímavý článek Telekomunikačný úrad zasiahol proti počínaniu UPC Slovensko. U našich východních sousedů totiž, stejně jako u nás, ovládla všechny kabelové televize společnost UPC, která prakticky ihned oznámila zvýšení cen. Na Slovensku se Internet přes rozvody kabelové televize teprve chystá, ovšem u nás již funguje v několika pražských lokalitách především díky společnosti Dattel Kabel, která Internet přes kabel převedla od slov k činům. Před vstupem UPC činil měsíční paušál celkem sympatických 500,- Kč, ovšem od začátku tohoto roku by měl být zvýšen a to hned na dvojnásobek původní ceny. Uživatelům se pochopitelně tento krok nelíbí, nicméně nemají prakticky žádnou možnost obrany, protože UPC je de facto monopolem a neexistuje žádná jiná alternativa (nepočítáme-li za alternativu komutované připojení).

Zvýšením cen se u nás začal zabývat Český telekomunikační úřad, nicméně v tuto chvíli nám není známo, jaký bude výsledek. Na Slovensku mají v této věci jasno, protože tamní Telekomunikační úřad vydal následující vyjádření:

Podľa tohto rozhodnutia rozsah medziročného zvýšenia cien môže byť maximálne do úrovne ročného indexu inflácie vykázaného Štatistickým úradom SR za obdobie predchádzajúcich dvanásť mesiacov počnúc odo dňa úpravy cien. Rozsah možného zvýšenia cien vo väzbe na vývoj inflácie sa preukazuje prepočtom na kalkulačnú jednicu, t.j. účastníka televízneho káblového rozvodu. Rozsah a kvalita základného a rozšíreného súboru existujúceho k 1.1. 2001 musia zostať zachované. Rozhodnutie nadobudne účinnosť dňom vyhlásenia v Zbierke zákonov SR.

V celé věci ještě nepadlo definitivní rozhodnutí, neboť Telekomunikační úřad bude přezkoumávat adekvátnost výše poplatků z hlediska nákladů na zřízení a provoz kabelových rozvodů a kabelové televize jako takové. Bude jistě zajímavé sledovat, jako nakonec celá kauza u našich východních sousedů dopadne, neboť svým způsobem půjde o precedens, který bude aplikovatelný i v našich podmínkách.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama