ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
14. prosinec 2000 - Aktuality

Technologické středisko ClarioNet Competitive Center zpřístupněno

Tisková zpráva

Společnost ClarioNet, partner firmy Novell, zprovoznila 4. prosince 2000 ClarioNet Competitive Center - demonstrační centrum podnikových řešení založených na technologiích a produktech firmy Novell. Celé pracoviště je tematicky rozděleno do tří částí, za které odpovídají certifikovaní systémoví specialisté se zkušenostmi s implementacemi jednotlivých systémů v reálných podnikových sítích.

ClarioNet Competitive Center se nachází v sídle firmy ClarioNet (Praha 5, Na Popelce 3144) a je od 4. prosince přístupné na základě telefonické domluvy (02-57 31 70 31), požadavku prostřednictvím e-mailu (skoleni@clarionet.cz) nebo po vyplnění elektronického formuláře na webové stránce ccc.clarionet.cz.

"Dříve jsme připravovali každou dílčí instalaci zvlášť po domluvě se zákazníkem, později jsme po konzultaci se společností Novell dospěli k rozhodnutí vytvořit komplexní pracoviště, kde by se nacházely permanentní instalace," vysvětluje ředitel firmy ClarioNet Ing. Štěpán Benyovszky. "Podpora společnosti Novell spočívala v dodání produktů a technologií, instalaci a zařízení demonstračního centra jsme pokryli my. Veškerá řešení, která zde prezentujeme, se opírají o technologii společnosti Novell NDS eDirectory 8.5."

Celé pracoviště je rozděleno do tří tematických skupin, kompletní systém je připojen pevnou linkou na Internet. Na rozhraní do Internetu je použit BorderManager Enterprise Edition s možností použití vyšších stupňů autentizace a nová verze NDS eDirectory 8.5, dále Novell Internet Messaging System, demonstrace jednotné autentizace je zajištěna novou verzí Novell Single Sign-on 2, poštovní služby má na starosti GroupWise. "Pro nás je významné, že webová část je postavena právě na technologii Novellu," konstatuje Ing. Aleš Kučera, ředitel společnosti Novell Praha. "Zajímavé je určitě i používání Novell Scriptů vedle Java Scriptů."

Další tematický oddíl zaměřený na propojení aplikací, databází, poštovních systémů a adresářových služeb je atraktivní především pro velké firmy. Systém je postaven na integraci aplikací nad databází Oracle 8i nebo MS SQL s poštovními systémy Lotus Domino nebo MS Exchange a NDS eDirectory pomocí technologie Novell DirXML. Propojení aplikací optimálně zajišťuje rozhraní XML. "Řešení rozhraní DirXML je velice výhodné v tom, že umožňuje propojovat více aplikací na různých platformách prostřednictvím adresářových služeb eDirectory," říká Štěpán Benyovszky.

Třetí pracoviště řeší správu podnikové sítě pomocí rodiny produktů ZENworks prostřednictvím jejích jednotlivých komponentů - ZENworks for Desktops, ZENworks for Servers a ZENworks for Networks - na platformě NDS eDirectory 8.5.

"Pro zákazníky Novellu má otevření ClarioNet Competitive Center velký význam hlavně proto, že tak budou mít v budoucnu neustále k dispozici veškerou technickou podporu a možnost demonstrací technologií společnosti Novell na profesionální úrovni," dodává Aleš Kučera.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama