ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
7. prosinec 2000 - Aktuality

Emusic požaduje zablokování 600 uživatelů Napsteru

Minulý týden jsme ve článku Proti Napsteru bude bojovat i Emusic informovali o tom, že internetová prodejna Emusic hodlá kontrolovat, zda některý z uživatelů Napsteru nenabízí nahrávky, na které má Emusic práva. K tomu je využívána nová technologie MD5, která umožňuje jednoznačné rozpoznání nahrávky patřící do katalogu této společnosti.

Jak se ukazuje, nejedná se o žádné plané vyhrožování, ale za slovy následují činy a během prvního kola bylo u 20 tisíc uživatelů Napsteru nalezeno 35 tisíc souborů z katalogu Emusic. Šest stovek uživatelů bylo vyzváno přes integrované komunikační rozhraní k tomu, aby inkriminované nahrávky odstranili, údajně však výzvu uposlechla pouhá třetina z nich.

Emusic odeslal jejich uživatelská jména Napsteru s požadavkem na zablokování účtu z důvodu porušování autorského práva. Na odpověď Napsteru se zatím čeká, nicméně je téměř jisté, že zmínění uživatelé budou skutečně odpojeni. V opačném případě by se totiž Napster stal spoluviníkem a jako takový by mohl stanout před soudem.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama