ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
28. listopad 2000 - Aktuality

V Německu se zbláznili: HP platí daň z pirátství

Většinou v našem deníku používáme jako názornou ukázku absurdně vykládaného práva Spojené státy, nicméně dnes se podíváme o něco blíže - do Německa. Zde byla totiž zavedena daň na mechaniky CD-RW, která má alespoň částečně kompenzovat ušlé zisky z kompaktních disků, které budou na těchto mechanikách kopírovány. První firmou, která bude muset tuto daň platit, je světoznámý výrobce hardware Hewlett-Packard.

Poplatky rozhodně nepatří do kategorie "za hubičku" - z každé prodané mechaniky bude muset být odvedeno 12 marek. Velice paradoxní je pak poplatek 3,6 marky za každou mechaniku prodanou od roku 1998 - nechci se plést, ale zákon se zpětnou platností by snad neprošel ani u nás.

Zavedení tohoto poplatku je samo o sobě velice absurdní, neboť nelze předpokládat, že úplně každý uživatel si CD-R/W mechaniku kupuje jen proto, aby na něm mohl vyrábět nelegální kopie. Zákazník tak bude muset platit více, ačkoli si třeba bude vypalovat své vlastní nahrávky nebo programy. Inu, nehledejme logiku tam, kde není, a přejme si, aby podobně nesmyslné zákony nezačali navrhovat i naši poslanci.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama