ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
27. listopad 2000 - Aktuality

Proti Napsteru bude bojovat i Emusic

Internetová prodejna Emusic nabízející kolem 140 tisíc písniček ve formátu MP3, bude další společností bojující proti Napsteru. Tento krok je samozřejmě celkem pochopitelný, neboť pokud si uživatelé Internetu budou moci stáhnout nějakou skladbu zadarmo z Napsteru, nebudou si jí kupovat na Emusic (heslo "za vším hledej peníze" platí v USA dvojnásob...).

Emusic se zaměří především na kontrolu nahrávek pocházejících z vlastních zdrojů, které budou chráněny nově vyvinutou technologií MD5 checksum. Tato technologie by měla umožnit jednoznačnou a spolehlivou identifikaci jakékoli skladby z katalogu Emusic.

Pokud pak bude při kontrole uživatele zjištěno, že nabízí ke stažení nahrávku pocházející z Emusic, bude tomuto uživateli nejprve zasláno varování s požadavkem na odstranění nahrávek ze sdílené složky. Pokud uživatel výzvu neuposlechne a neodstraní příslušné skladby do 24 hodin, bude Emusic požadovat po Napsteru zablokování příslušného účtu, čemuž Napster musí vyhovět (musí jak na základě copyrightových zákonů, tak i proto, že tento postup oznamuje ve svých registračních podmínkách). Aby vše nebylo tak jednoduché, chystá Emusic ještě tvrdší způsob boje proti pirátům: bude zaznamenávat jejich IP adresy, takže následně bude moci požadovat odpojení uživatele přímo u jeho providera (český národ samozřejmě velice rychle přijde na to, že si může založit u některého ze čtyř "zadarmových" providerů nový uživatelský účet a ztracený přístup k Internetu získá zpět během několika minut).

Uvidíme, zda systém ochrany nahrávek pomocí technologie MD5 přinese patřičný efekt. Podle dosavadních zkušeností se jistě velice brzy najde někdo, kdo přijde na způsob, kterak tento ochranný prvek z nahrávky odstranit.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama