ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
1. listopad 2000 - Aktuality

Microsoft ví, kdo hacknul jeho počítačový systém

Včera jsme přinesli informaci o hacknutí největší softwarové společnosti Microsoft, při kterém možná došlo k ukradení zdrojových kódů některých programů. Tento závažný případ průmyslové špionáže je patrně největším úspěchem hackerů za celou dobu existence Internetu.

Zatímco novináři a odborníci na informační technologie spekulují o tom, zda hacker (nebo skupina hackerů) prodá získané zdrojové kódy nějaké konkurenční společnosti, vystaví je na Internetu nebo předá "softwarovému podzemí," které je zneužije například ke tvorbě mnohem dokonalejších počítačových virů využívajících vlastnosti konkrétních produktů, Microsoft se snaží uklidňovat veřejné mínění. Zatím poslední informací z centra dění je, že Microsoft ví, co přesně hacker celou dobu v systému dělal. Tato informace je ale veřejnosti platná jako mrtvému zimník, neboť se z ní nedozvíme, zda se hackeři radují nad získáním operačního systému budoucnosti, nebo jestli nekují pikle se zdrojákem současných aplikací.

Diametrálně se také různí informace o tom, jak dlouhou dobu měl hacker na to, aby se nerušeně procházel po firemních počítačích. Nejprve to bylo šedesát dnů, následně pět týdnů a podle posledních tvrzení "pouze" dvanáct dnů.

Microsoft se také chlubí tím, že vypátrání hackera nebude zase až tak obtížné, neboť má dostatek informací vedoucích k jeho jednoznačné identifikaci. Zdali jde o skutečnost nebo pouze o fámu, kterou si softwarový gigant chce zlepšit svou pošramocenou pověst, je zatím ve hvězdách. Spíše to ale vypadá, že se Microsoft snaží zachránit co ještě zachránit lze - nasvědčuje tomu i oficiální prohlášení, ve kterém tvrdí, že nebyl zaznamenán žádný nelegální přístup ke zdrojovým kódům hlavních produktů včetně Windows Me, Windows 2000 nebo Office.

Málokdo asi uvěří dalšímu tvrzení z Microsoftu, že společnost zná hackera, který se vlámal do jejího systému a že sledovala každý jeho krok od úplného začátku. Je opravdu zvláštní, že by v tak závažném případě porušení bezpečnosti firemního systému skoro dva týdny v Microsoftu nepodnikli žádné protiopatření a jen se dívali na to, co vlastně nezvaný host dělá.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama