ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
30. říjen 2000 - Aktuality

Nové album Spice Girls se objevilo na Napsteru dva týdny před vydáním

Není výjimkou, že se v síti Napster objeví album, které má být oficiálně představeno až za několik dnů. Nedávno bylo takto přístupné album irské skupiny Corrs In Blue, tentokrát tento problém postihl vyčpívající dívčí skupinu Spice Girls. Jejich album Forever skládající se z jedenácti skladeb si tak mohou uživatelé Napsteru poslechnout o celé dva týdny dříve, než ti, kdož si počkají na oficiální zahájení prodeje.

Jak to vypadá, nejkurióznější na celé záležitosti je to, jak se album vlastně dostalo ven. Prsty v tom má nahrávací společnost Virgin Records, která spolupracuje s RealNetworks. Na webu RealPlayeru se totiž měly objevit čtyři nahrávky z alba jako součást prezentace nového formátu RealAudio 8 (perličkou je, že formát RealAudio 8 dosahuje údajně vyšší kvality, než MP3 používaný v Napsteru). Kdosi z Virgin ale udělal chybu a nahrál na server kompletní album. Ze stránky, odkud bylo soubory možné stáhnout, sice vedly odkazy pouze na čtyři písničky, ovšem chytří uživatelé velice rychle přišli na to, jakým způsobem získat adresy i těch zbývajících. Pak již bylo jen otázkou času, kdy někdo převede takto získané album do formátu MP3 a vystaví na Napsteru, odkud se velice rychle rozšířilo k ostatním.

Inu za chyby se musí platit a takovéto omyly si ve Virgin Records asi někdo pěkně odskáče. "Spajsky" tak přijdou jistě o značné příjmy, které by jinak utržily od svých posluchačů, jež by nevydrželi čekání a hned v první den oficiálního vydání by běželi do obchodu s patřičným obnosem pro kompaktní disk.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama