ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
26. říjen 2000 - Aktuality

Internetový pedofil dostal pět let

Pedofil, který používal Internet k vyhledávání svých obětí, byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu za sexuální zneužití třináctileté dívky, se kterou navázal kontakt prostřednictvím Internetu.

Třiatřicetiletý Patrick Green z Ivor Heath v Buckinghamshire stopoval svou oběť několik měsíců a poté, co zjistil její soukromý e-mail, začal s dívkou komunikovat prostřednictvím Internetu. Vydával se při tom za patnáctiletého chlapce a později si s ní tímto způsobem smluvil soukromou schůzku. Naivní dívenka na setkání skutečně přišla a podle zjištění se s Greenem setkala v jeho vozidle. Ten jí poté odvezl k sobě domů, kde jí sexuálně zneužil.

Bývalý velitel Scotland Yardské protipedofilní jednotky Jim Reynolds tvrdí, že pro děti jsou nebezpečné především nejrůznější chaty a diskusní kluby umožňující konverzaci v reálném čase. Právě zde mnohdy začínají první kontakty, které mohou v krajních případech skončit tragédií.

V Americe zvolili proti internetovým pedofilům poněkud účinnější zbraně: policisté se na Internetu vydávají za nezletilé děti a domluví si s pedofilem termín a místo schůzky. Na zájemce o tuto formu "radovánek" pak na místě čeká policie, která mu sdělí obvinění z trestného činu. V jiných zemích, včetně Česka, ale legislativa neumožňuje policii jakýmkoli způsobem provokovat potenciálního pachatele k trestnému činu.

Každopádně z uvedeného případu plyne ponaučení i pro našince: hlídejte bedlivě své děti v okamžiku, kdy surfují po Internetu. Anonymita tohoto prostředí totiž umožňuje pachatelům vydávat se kohokoli, což si děti neuvědomují a nedochází jim, že ten na druhém konci nemusí být ve skutečnosti tím, za koho se vydává.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama