ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
25. říjen 2000 - Aktuality

76% lidí se k Internetu připojuje zadarmo

Ačkoli se to nemusí na první pohled zdát, Internet se stále více přibližuje široké veřejnosti. Ještě v loňském roce bylo nutné platit poskytovateli připojovateli kolem 500,- Kč pouze za konektivitu, zatímco dnes je takřka samozřejmostí, že tuto službu nabízejí všichni významní poskytovatelé zcela zdarma. Že této možnosti využívá drtivá většina uživatelů Internetu ukázal průzkum společnosti Taylor Nelson Sofres, který byl prováděn na reprezentativním vzorku 2766 osob. Více než tři čtvrtiny z nich (přesně 76%) využívalo bezplatného přístupu, což ostatně není nijak překvapivé. Placený přístup používají pouze lidé vyžadující vyšší kvalitu (otázkou je, zda skutečně každý placený provider nabízí lepší kvalitu, než "zadarmový") a služby navíc.

Zajímavé je také zjištění, že značná část uživatelů používá konektivitu od více providerů. V první řadě to svědčí o tom, že "zadarmový" Internet není až tak moc kvalitní - často není možné se připojit, nebo je rychlost přenosu velice nízká. V takovém případě se pak uživatel odpojí a zkusí štěstí u jiného poskytovatele. Příjemná je také skutečnost, že zatímco dříve nebyla většina běžných uživatelů nakonfigurovat ani elementární parametry systému, umí si dnes většina z nich bez problémů vytvořit a nastavit nové připojení. Vezmeme-li toto zjištění do důsledků, je zcela evidentní, že Internet má pozitivní vliv na počítačovou gramotnost uživatelů.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama