ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
23. říjen 2000 - Aktuality

iAudit aneb Kdo byl v září nejlepší na českém Internetu?

Tradiční audit internetových serverů TAYLOR NELSON SOFRES INTERNET AUDIT, který se často stává původcem polemik a nejrůznějších sporů, přinesl výsledky za měsíc září. Celkem bylo auditováno 108 serverů, 12 packů a 4 reklamní systémy a my jsme se podívali na žebříčky podle počtu zaznamenaných denních UIP.

V serverech v tomto žebříčku vede freewebhostingová služba MůjWeb, která se ale ve skutečnosti skládá z několika tisíců malých webů, které založili a spravují uživatelé MůjWebu. Druhé místo patří nejoblíbenějšímu českému vyhledávači Seznam, třetí skončil s výrazným odstupem Atlas a na čtvrté příčce se umístil nedávno hacknutý poštovní server Post.cz.

Podíváme-li se na technické servery, zde tradičně kraluje Mobil Server zabývající se mobilní komunikací s 9'477 UIP/d, následuje Živě zaměřené na informační technologie s 6'109 UIP/d, kterému sekunduje poněkud všeobecněji pojatý Svět Namodro s 5'753 UIP. Vypadá to, že zaměření na jeden obor se vyplácí - není to tak dávno, co Svět Namodro s velkým náskokem porážel Živě, ovšem poté, co se na Světě Namodro objevily další netechnické rubriky, se Živě dostalo dopředu a svou pozici stále posiluje.

V paccích vede s drtivým náskokem Atlas.cz, druhá příčka patří serverům spadajícím do stáje Seznamu a na třetím místě se usadil internetový mediální dům brněnského Computer Pressu.

Zajímavé jsou také výsledky reklamních systémů, kde s 80 tisíci UIP/d vede Billboard (tento systém používá i 1. PC Revue!), druhý je Mr. Linx s necelými šedesáti tisíci a třetí reklama Seznamu s 52 tisíci UIP.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte Outlook CRM i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama