ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
17. říjen 2000 - Aktuality

Nechcete za Internet platit 240'000,- Kč měsíčně? Může se to stát!

Tak už je to tady! Ptáte se co? No přece problém s vysokými účty za připojení k Internetu. Že máte vysoké účty již dnes? Mohou být ještě vyšší - dokonce můžete zaplatit až 4000,- Kč za jednu hodinu surfování!

Nelekejte se, nejedná se o nový tarif navržený Českým Telecomem, ale o jednoduchý trik, díky kterému si někteří podvodníci přijdou na celkem slušné peníze. Celý problém spočívá v nedostatečném zabezpečení operačních systémů Windows, jež umožňují změnu parametrů telefonického připojení skrze Internet. Stačí otevřít stránku obsahující jistý škodlivý skript, který bez vědomí uživatele změní v nastavení telefonní číslo, uživatelské jméno a heslo používané pro připojení. Následně dojde k odpojení od Internetu a při dalším připojení (které je údajně vyvoláno automaticky) již modem nevytáčí číslo tarifikované podle sazebníku Internet 2000, nýbrž třeba číslo k zahraničnímu operátorovi do země jako je Sierra Leone, Guinea nebo Diego García. Takové volání pak stojí až několik desítek korun za minutu a v nejhorším případě můžete zaplatit až 4'000,- Kč za jednu hodinu surfování (pro zajímavost - pokud budete takové připojování provozovat každý den po dvou hodinách, přijde vám od Telecomu účet na 240'000,- Kč).

Kde hrozí nebezpečí? Především na stránkách s nelegálním obsahem jako je warez či pornografie. Pokud vás zajímá, kdo na tomto podvodu vydělává, pak vězte, že jsou to majitelé volaných telefonních linek v zahraničí.

Situace je poměrně vážná, neboť na tuto nebezpečnou skutečnost upozornil ve své tiskové zprávě i Český Telecom s konstatováním, že v poslední době byl zaznamenán výrazný nárůst podobných podvodů postihujících uživatele připojující se k Internetu přes komutovanou linku.

Jak se můžete bránit? Existuje několik způsobů:

  1. Nechejte si na své lince zablokovat mezinárodní hovory.
  2. Pravidelně kontrolujte, na jaké telefonní číslo se připojujete (kontrolu lze provést v okně pro připojení nebo v Tento počítač-Telefonické připojení sítě-Vlastnosti).
  3. Nenavštěvujte stránky, které obsahují nelegální nebo jiné podezřelé materiály.
Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama