ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
16. říjen 2000 - Aktuality

Jaký byl Invex?

Ve čtvrtek jsem se vydal na všemi opěvovaný svátek informačních technologií Invex, který se tradičně odehrával na brněnském výstavišti. Cesta proběhla celkem v pohodě, auto vydrželo a tak jsem společně s kolegou mohl v klidu projít všechny expozice. Jaké jsou celkové dojmy? Velice smíšené.

Bylo velice zajímavé sledovat, jak jednotliví vystavovatelé přistupují k Invexu. Mobilní operátoři Eurotel a Paegas si patrně spletli pojem veletrh a jarmark a jejich externí i halové prezentace připomínaly spíše Matějskou pouť. Zejména nezávidím firmám, které musely být s Eurotelem a Paegasem v jednom pavilonu. Ohluchnout se tu dalo během několika minut a když si představím, že v tom museli někteří vystavující trávit celých pět dnů, tak je mi jich docela líto.

Zklamáním byly také prezentace největších rivalů v oblasti internetových vyhledávačů Atlasu a Seznamu. V obou případech se jednalo o obyčejné stánky, které ani zdaleka potenciální uživatele nemohly přesvědčit o tom, že právě ten či onen vyhledávač je tím nejlepším, co na českém Internetu existuje. U Atlasu jsem dokonce chvilku pochyboval o tom, zda jsem se místo u prezentace jednoho z největších portálů neocitl na nějaké šílené house party. Seznam pojal Invex podobně nešťastným a nevýrazným způsobem jako svou reklamní kampaň. Nu, snad to za rok bude lepší.

Příjemně zaujaly prezentace firem Mironet (funkční počítač utopený v akváriu s rybičkami byl raritou, kterou jsem si nemohl nechat ujít), Computer Press, Zoner, Grisoft a Microsoft. Ve všech uvedených případech bylo vidět, že tyto společnosti berou Invex zcela vážně a všechny se snažily nabídnout co možná největší množství informací.

Doslova katastrofou byl stánek ministerstva vnitra, kde byly v minulých především prezentovány výsledky softwarové policie a atmosféru vždy dotvářelo několik odstrašujících příkladů dokazujících, že policista zabývající se počítačovou kriminalitou rozhodně nepatří mezi pohádkové bytosti. Letos jsem ani nepochopil, co bylo smyslem expozice - vyjma několika počítačů umístěných v koutě a informačních letáků postávaly v druhém koutě dvě policistky v uniformě opírající se o pultík. V konkurenci s hosteskami ostatních firem sice tyto dívčiny silně zaostávaly, nicméně měly-li mít odstrašující efekt, tak s jistotou mohu říci, že tak špatně na tom zase nebyly... Snad nám někdo vysvětlí, co měla tato expozice veřejnosti říci.

Co jsem hodnotil velice kladně byly hostesky - skutečně taková plejáda pohledných slečen by stála za samostatnou výstavu. Občas jsem zapomínal, zda jsem na Invex přijel obhlížet nové informační technologie či okukovat dívčiny. :o)

Velice přínosné pro mne bylo setkání s Mirkem Kučerou (šéfredaktor serveru Interval.cz) a Zdeňkem Cendrou (šéfredaktor již neexistujícího ASPServeru a nyní vedoucí projektu NetDay), se kterými jsme si mohli vyměnit celou řadu zkušeností s provozováním zpravodajských internetových serverů.

Čili shrnu-li celý čtvrteční den, určitě se nejednalo o zbytečnou cestu. Na Invexu bylo k vidění mnohé, o čem jste mohli dosud číst jen na stránkách počítačových časopisů nebo internetových zpravodajství, a jistě zde bylo mnoho expozicí, které rozhodně stály za vidění. Alespoň za sebe mohu s jistotou říci, že příští rok přijedu určitě zas.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama