ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Vinárna Na roli (Petřvald) Restaurace Třebovická role kapela Terra Ignota

Reklama
Hlavní stránka
Aktuality
Software
Internet
Hardware
Seriály
Viry
Tipy a triky
Download
Konference
Napište nám
Reklama
Tip na spolehlivý skladový program, jež je součástí ekonomického systému Money.
Reklama
Tip na výkonný Macbook Pro 2017. Pořiďte si rychlý notebook s dlouhou výdrží.
12. říjen 2000 - Aktuality

Fatální chyba v 1. PC Revue! - nejsem "mrtvý muž"

Včera jsem ve článku Jsem mrtvý muž? aneb Proč nevěřit všemu, co najdete na Internetu uveřejnil informaci o webové stránce, na které si můžete nechat spočítat promile alkoholu v krvi a dobu nutnou k vystřízlivění. Vyzkoušel jsem si vypočítat, kolik alkoholu budu mít v krvi po vypití šesti piv a jak dlouho bude trvat, než toto množství alkoholu strávím. Výsledky vypadaly opravdu prapodivně - alkohol v krvi: 4,59 promile, doba na vystřízlivění: 37,35 hodin, což odporovalo zdravému rozumu.

Jak mě ale během včerejšího dne upozornilo hned několik čtenářů, udělal jsem při svém "minitestu" velice zásadní chybu - chtěl jsem provést výpočet pro šest půllitrů piva, ovšem přehlédl jsem, že do formuláře se nezadávají půllitry, nýbrž litry, takže uvedená čísla platila nikoli pro 6 půllitrů, ale 6 litrů dvanáctistupňového piva. V takovém případě je samozřejmě zjištěný výsledek poměrně přesný a nevylučuji, že bych po vypití dvanácti piv byl skutečně "mrtvým mužem". Všem čtenářům, kteří si našli čas a na chybu mě upozornili velice děkuji.

Co z toho vyplývá? Především to, že jsem vlastní nepozorností pohaněl užitečnou internetovou stránku a uvedl několik čtenářů v omyl. Podobné případy se naštěstí na našich stránkách nestávají příliš často, nicméně přesto mě velice mrzí, že k něčemu takovému došlo. Tímto se tedy veřejně omlouvám jak provozovateli jmenované stránky, tak i všem čtenářům, kteří ve článku s podtitulkem Proč nevěřit všemu, co najdete na Internetu (jaký to paradox) uvěřili tomu, co jsem omylem uvedl.

Chtěl bych této nepříjemné situace využít k apelu na všechny čtenáře: pokud narazíte na našem serveru na něco, co nefunguje, co není pravda či co potřebuje doplnění, neváhejte a napište nám na adresu redakce@1pcrevue.cz.

Reklama
 
 
Aktuální články:
Reklama
Program eWay-CRM je praktické CRM řešení integrované přímo do Microsoft Outlooku. Vyzkoušejte moderní CRM systém zdarma i vy!
 
 
Reklama
 
© 1.PC Revue.cz - všechna práva vyhrazena
ISSN: 1213-080X
© Karel Kilián ml.
Zásady ochrany osobních údajů
Reklama